Tifozët nuk e duan Neymarin në Madrid - Bota Sot
Tifozët nuk e duan Neymarin në Madrid

Futboll

Tifozët nuk e duan Neymarin në Madrid

Më: 8 mars 2018 Në ora: 23:54
Neymar

Tifozët kanë votuar kundër transferimit të Neymarit në “Santiago Bernabeu”.

Eliminimi i hershëm i Paris Saint Germainit nga Liga e Kampionëve dhe lëndimi që pësoi ditë më parë Neymari, ku u diskutua shumë se ka pasur dhe pakënaqësi mes lojtari e klubit nëse duhet të operohet apo jo – ka rritur edhe më shumë spekulimet se braziliani mund të transferohet në “Santiago Bernabeu” gjatë verës.

Por, në anketën e bërë nga e përditshmja madrilene AS, tifozët kanë votuar kundër transferimit të brazilianit në Madrid.

Nga 47 mijë e 854 votues sa kanë votuar deri më tani, 55.56% e tyre i ka thënë ‘jo’ transferimit të Neymarit në Real, ndërsa 44.44% e tyre mendojnë se 26 vjeçari duhet ta veshë fanellën e Los Blancos.

Sido që të jetë, Neymar mbetet prioriteti kryesor i Real Madridit dhe dëshira e madhe e Florentino Perezit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test