Lajme jo të mira për Manchester Cityn - Bota Sot
Lajme jo të mira për Manchester Cityn

Futboll

Lajme jo të mira për Manchester Cityn

Më: 12 mars 2018 Në ora: 18:01
Sergio Aguero

Lajme jo të mira për Manchester Cityn dhe Kombëtaren e Argjentinës. Sulmuesi Sergio Aguero ka pësuar një lëndim në gju gjatë stërvitjes dhe do të qëndrojë dy javë jashtë fushës së lojës. Informacionin e bëri të ditur vetë lojtari përmes një statusi në rrjetet sociale. Kështu sulmuesi humbet ndeshjet me Stoke City dhe Everton në Premier League.

Gjithashtu 29-vjeçari është në dyshim edhe për aktivizimin në Kombëtaren argjentinase, që më 23 mars do të sfidojë në një miqësore Italinë në Etihad Stadium.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test