Skuadra kineze me komunikatë zyrtare për Iniestan - Bota Sot
Skuadra kineze me komunikatë zyrtare për Iniestan

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Skuadra kineze me komunikatë zyrtare për Iniestan

Më: 12 mars 2018 Në ora: 22:03
Iniesta

Skuadra kineze, Tianjin Quanjian ka lëshuar komunikatë zyrtare për Andres Iniestan, ku mohon se kanë arritur marrëveshje më të

Ditët e fundit në mediat spanjolle është shkruar vazhdimisht për një kalim të mundshëm të Andres Iniestas në kampionatin kinez, te skuadra e Tianjin Quanjian.

Por, kinezët me anë të një komunikate njoftojnë se nuk ka asnjë marrëveshje me lojtarin dhe paralajmërojnë padi ndaj mediave.

“Që prej 6 mars 2018 disa media lokale kanë shkruar se lojtari spanjoll, Andres Iniesta do t’i bashkohet skuadrës tonë”, thuhet fillimisht në njoftimin e Tianjin Quanjian.

“Ne deklarojmë se këto raporte nuk janë të vërteta. Për të gjitha këtë shkrime false për ne, klubi ynë do të ndërmarrë veprime ligjore”.

Iniesta vitin e kaluar nënshkroi kontratë të përjetshme me Barcelonën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test