Zyrtare: Skuadra e Premierligës shkarkon trajnerin - Bota Sot
Zyrtare: Skuadra e Premierligës shkarkon trajnerin

Futboll

Zyrtare: Skuadra e Premierligës shkarkon trajnerin

Më: 12 mars 2018 Në ora: 22:34
Mauricio Pellegrino

Skuadra angleze, Southampton ka shkarkuar trajnerin spanjoll, Mauricio Pellegrino

Southampton edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka prishur kontratën e trajnerit Mauricio Pellegrino, pas rezultateve të dobëta këtë sezon.

Spanjolli është larguar pas 30 ndeshjeve në krye të skuadrës dhe vetëm tetë para se të përfundonte ky sezon.

“Southampton mund të konfirmojë se sot ka prishur kontratën me trajnerin e skuadrës së parë Mauricio Pellegrino”, thuhet në njoftimin e skuadrës angleze.

Pellegrino drejtimin e skuadrës e mori verën e kaluar, ku u transferua nga skuadra spanjolle, Alaves.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test