Zyrtare: Southamptoni shkarkon Mauricio Pellegrinon - Bota Sot
Zyrtare: Southamptoni shkarkon Mauricio Pellegrinon

Futboll

Zyrtare: Southamptoni shkarkon Mauricio Pellegrinon

Më: 13 mars 2018 Në ora: 06:18
Mauricio Pellegrino

Klubi i Southampton ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Mauricio Pellegrino.

Edhe asisteni Carlos Compagnucci dhe asistenti i parë Xavier Tamarit, po ashtu kanë ndarë rrugët me klubin.

“Klubi dëshiron t’i falënderojë Mauricion, Carlosin dhe Xavierin për punën e tyre  që kanë bërë te Southamptoni, duke iu uruar shumë fat në të ardhmen”.

“Klubi është duke punuar që ta sjell sa më parë trajnerin e ri”, thuhet në njoftimin e klubit.

Southampton ka 28 pikë në Ligën Premier.

Klubi i njohur rrezikon rënien pasi që është në pozitën e 17 me vetëm një pikë më shumë se Stoke dhe Crystal Palace.

Klubi e shkarkoi Pellegrinon pas humbjes turpëruese me Neëcastle Unitedin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test