Alves: Futbolli po më pëlqen çdo ditë e më pak, ja arsyeja - Bota Sot
Alves: Futbolli po më pëlqen çdo ditë e më pak, ja arsyeja

Futboll

Alves: Futbolli po më pëlqen çdo ditë e më pak, ja arsyeja

Më: 13 mars 2018 Në ora: 11:21
Dani Alves

Ylli i Paris Saint-Germainit ka habitur shumë njerëz me deklaratën e tij të fundit, duke thënë se futbolli po i pëlqen çdo herë e më pak.

Dani Alves ka folur për Globo.com dhe si zakonisht nuk e ka humbur rastin ta shpreh veten.

I pyetur për të ardhmen, mbrojtësi i djathtë i PSG-së ka thënë: “Futbolli është duke e humbur shkëlqimin që dikur më bëri të dëshiroja të bëhesha futbollist”.

Ai thotë se futbolli është bërë biznes dhe për këtë arsyeje ai ka filluar ta pëlqejë atë çdo herë e më pak.

Alves, i cili u eliminua nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi, ka shpjeguar për mediat brazilian se ai gjithmonë e pranon humbjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test