Busquets i përgjigjet deklaratës së tmerrshme të Andre Gomes - Bota Sot
Busquets i përgjigjet deklaratës së tmerrshme të Andre Gomes

Futboll

Busquets i përgjigjet deklaratës së tmerrshme të Andre Gomes

Më: 13 mars 2018 Në ora: 18:43
Pamje nga një ndeshje

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, përballë mediave në konferencën për shytp, në vigjilje të sfidës së skuadrës katalanase ndaj Chelseas, e vlefshme për takimin e dytë të të tetave të Champions League, foli ndër të tjera edhe për deklaratat shokuese të shokut të tij të skuadrës, André Gomes, në lidhje me përshtatjen e vështirë te klubi blaugrana.

“Ne dimë diçka, por jo në këtë pikë, sepse është një çështje shumë personale. Ne kemi tentuar që ta ndihmojmë atë aq sa ka qenë e mundur, si një hobi ne duhet të bëjmë një hap përpara dhe të jemi më pozitivë. Sipas meje Andre është gati të luajë. Unë e shoh atë në stërvitje, duke punuar maksimalisht, pastaj ndodh ajo që nuk është e mirë për askënd dhe merr problemin me vete në shtëpi. Të gjithëve na ndodh. Kjo nuk i ka ndodhur vetëm atij, por të gjithëve”, deklaroi Busquets.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test