Unitedi e dëshiron mesfushorin e Juventusit - Bota Sot
Unitedi e dëshiron mesfushorin e Juventusit

Futboll

Unitedi e dëshiron mesfushorin e Juventusit

Më: 13 mars 2018 Në ora: 20:42
Blaise Matuidi

Manchester United ka kthyer interesimin për mesfushorin francez të Juventusit, Blaise Matuidi.

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho edhe një herë tjetër ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e Blaise Matuidi, shkruan Daily Mirror.

Portugezi e dëshiroi edhe verën e kaluar, para se francezi të vendoste të kalonte nga PSG në Juventus.

Por, paraqitjet e dobëta të Paul Pogbas dhe Ander Herreras kanë shtyrë Mourinhon të mendojë se Matuidi është zgjedhja e problemeve në mesfushë.

Edhe lojtari mund të pranojë një lëvizje të tillë, sepse vendi i tij po rrezikohet nga transferimi i mundshëm i Emre Can.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test