Shovenistët serbë kështu përleshën e përgjaken - Bota Sot
Shovenistët serbë kështu përleshën e përgjaken

Futboll

Shovenistët serbë kështu përleshën e përgjaken

Nga: Kemajl Goca Më: 15 prill 2018 Në ora: 13:39
Pamej nga rrahje

Shovenistët serbë kështu përleshën e përgjaken në derbin e tyre, Cërvena Zvezda-Partizan.  Shovenistët u ndezën në një moment dhe kërcet dajaku në stadium. Ata dëshmuan edhe një herë para botës se janë shumë të pasjellshëm, huliganë dhe pa fije kulture.

Nuk është as hera e parë e as e fundit që rrihen mes vete ata. Ata njihen si nga tifozeritë aspak mikpritëse edhe kur shkojnë ekipet nga shtete tjera.

Image

‘Delija’ e Cërvena Zvezdës dhe ‘Grobari’ i Partizanit, janë tifozët me famëkeq. Hiq më larg se para disa viteve tifozët ‘Grobari’ kishin vrarë në Beograd një tifoz të skuadrës franceze, Toulose.

Takimi përfundoi 2:1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan këtë takim në një arenë lufte.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test