Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës dhe Dritës - Bota Sot
Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës dhe Dritës

Futboll

Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës dhe Dritës

Më: 16 prill 2018 Në ora: 10:52
Foto

Drita dhe Prishtina janë skuadrat që po luftojnë për titullin e kampionit në Superligën e Kosovës në futboll, kur kanë mbetur edhe 6 javë deri në përfundimin e kampionatit të rregullt.

Prishtina është 3 pikë mrapa Dritës e cila po udhëheq në tabel me 53 pikë të grumbulluara, raporton KosovaPress.

Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës janë këto:

1.Vllaznia – Prishtina,

 2.Prishtina – Llapi,

 3.Feronikeli – Prishtina,

 4.Prishtina – Gjilani,

 5.Liria – Prishtina,

 6.Prishtina Drita.

Gjashtë ndeshjet e fundit të Dritës janë këto:

1.Llapi – Drita,

2.Drita – Feronikeli,

3.Gjilani – Drita,

4.Drita – Liria,

5.Drita – Trepça 89,

6.Prishtina – Drita.

Vlen të përmendet se në javën e fundit të Superligës së Kosovës në futboll spikat derbi, pikërisht në mes Prishtinës dhe Dritës. Mbete të shihet nëse ky derbi do ta vendos fatin e titullit apo njëra apo tjetra skuadër do ta sigurojë atë më herët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test