Edhe një miqësore për Shqipërinë - Bota Sot
Edhe një miqësore për Shqipërinë

Futboll

Edhe një miqësore për Shqipërinë

Më: 16 prill 2018 Në ora: 12:16
Shqipëria

Pas ndeshjes me Uellsin, më datë 20 nëntor,tashmë është konfirmuar për t’u luajtur miqësore tjetër nga kuqezinjtë e drejtuar prej Christian Panuccit.

Kësaj here, skuadra kombëtare e futbollit do të përballet me Jordaninë, më 10 tetor, po në stadiumin “Elbasan Arena”.

Kjo miqësore, sikundër edhe ajo me Uellsin, do të luhet në periudhën kur zhvillohen sfidat e grupeve për Ligën e Kombeve, duke plotësuar kështu edhe kuadrin e gjashtë ndeshjeve, me katër sfida zyrtare në grupin me tre përfaqësuese të “UEFA NATIONS LEAGUE”, si dhe dy ballafaqimet miqësore.

Federatat përkatëse kanë gjetur akordin dhe zyrtarizojnë sot zhvillimin e ndeshjes miqësore Shqiperi-Jordani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test