Me këtë trajner kishte rënë Prishtina nga Liga e Parë ish jugosllave - Bota Sot
Me këtë trajner kishte rënë Prishtina nga Liga e Parë ish jugosllave

Futboll

Me këtë trajner kishte rënë Prishtina nga Liga e Parë ish jugosllave

Nga: Kemajl Goca Më: 16 prill 2018 Në ora: 17:57
Duvançiç është i treti në foto

Vitet e 70-ta dhe të 80-ta vlerësohen si vitet me të arta të sportit të Republikës së Kosovës! Prishtina bëri gara pesë vite rresht (1983-88) në Ligën e Parë ish jugosllave. 

Gjeneratat e vjetra e kujtojnë shumë mirë Prishtinën e vitit 1987-88, kur humbi statusin e anëtarit të Ligës së Parë! Kryetrajner i asaj kohe te Prishtina ka qenë Josip Duvançiç. Ai ka qenë trajneri që do të mbahet mend që e kishte larguar Prishtinën nga elita ish jugosllave. Duvançiç është i treti në foto.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test