Klubet e Serie A vazhdojnë t’i paguajnë menaxherët e lojtarëve, por ky trend është në rënie - Bota Sot
Klubet e Serie A vazhdojnë t’i paguajnë menaxherët e lojtarëve, por ky trend është në rënie

Futboll

Klubet e Serie A vazhdojnë t’i paguajnë menaxherët e lojtarëve, por ky trend është në rënie

Më: 17 prill 2018 Në ora: 00:39
Në vitin 2016 klubet kishin shpenzuar 193 milionë euro për menaxherët, ndërsa në vitin 2017 kjo ka rënë në 138 milionë euro.

Në bilancet e publikuara nga klubet del se në vitin 2017, klubet e Serie A kanë paguar më pak se në vitin 2016 për menaxherët e lojtarëve.

Liga Premier mbetet një parajsë për menaxherët e lojtarëve, ndërsa në Itali po shpenzohet gjithnjë e më pak për këtë.

Në vitin 2016 klubet kishin shpenzuar 193 milionë euro për menaxherët, ndërsa në vitin 2017 kjo ka rënë në 138 milionë euro.

Juventusi mbete në krye të shpenzimeve në Itali.

Zonja e Vjetër ka shpenzuar 42.3 milionë euro për menaxherët këtë vit.

Pastyre vjen Roma me 22.9 milionë euro dhe Milani me 21 milionë euro.

Interi është klubi me bilanca më të mirë në këtë drejtim, duke ulur këto shpenzime.

Nga 23  milionë euro, Interi i ka zbritur shpenzimet në 3 milionë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test