Batatina: Ne mundemi të jemi armiq... - Bota Sot
Batatina: Ne mundemi të jemi armiq...

Futboll

E enjte, 18 tetor 2018

Batatina: Ne mundemi të jemi armiq...

Nga: Kemajl Goca Më: 17 prill 2018 Në ora: 10:35
Tahir Batatina

Llapi nga Podujeva është në vend të tretë me 45 pikë dhe ende ka gjasa për titullin e kampionit në elitën e futbollit. Kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se ne mund të jemi armiq në fushë, por jo edhe jashtë saj.

“Të gjithë ata që po mundohen të japin një mesazh jo pozitiv e kanë gabim! Ne mundemi të jemi armiq në fushën e gjelbër mes veti por jemi miq dhe vëllezër jashtë fushës sportive.

Çdo trajner presionin mundohet ta bartë te kundërshtari për ta arritur objektivin e vet jo për ta nënvlerësuar kundërshtarin. Prandaj, kuptoni gjërat dhe pranoni me sinqeritet në aspektin sportiv”, tha Batatina.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test