Kujtim Shala me shokun kroat që e kishte shqelmuar milicin, në kohën kur u shemb Jugosllavia - Bota Sot
Kujtim Shala me shokun kroat që e kishte shqelmuar milicin, në kohën kur u shemb Jugosllavia

Futboll

E enjte, 18 tetor 2018

Kujtim Shala me shokun kroat që e kishte shqelmuar milicin, në kohën kur u shemb Jugosllavia

Nga: Kemajl Goca Më: 17 prill 2018 Në ora: 13:08
Kur Bobani goditi policin

Ish futbollisti i mirënjohur i Kosovës, Kujtim Shala, sa herë që shkon në Zagreb, e presin si mbret tifozët e Dinamos “Blue Boys”. Ai ka postuar një foto atraktive kur ishin bashkëlojtarë me Zvonimir Bobanin dhe i gëzoheshin një goli.

Kujtim Shala ka qenë i pakapshëm atë periudhë, në fund të viteve të 80-ta dhe fillim 90-tave, në petkun e Dinamos së madhe.

Image

Shala dhe Bobani

Aty shihet me kroarin Zvonimir Bobanin, i cili me 13 maj të vitit 1990 kishte shqelmuar një milic të atij regjimit, ish jugosllav.  Viti kur edhe u shemb Jugosllavia. Në takimin që u ndërpre mes Dinamos dhe Cërvena Zvezdës së Beogradit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test