Inter hap të rëndësishëm për Ligën e Kampionëve - Bota Sot
Inter hap të rëndësishëm për Ligën e Kampionëve

Futboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Inter hap të rëndësishëm për Ligën e Kampionëve

Më: 17 prill 2018 Në ora: 22:53
Inter

Inter është këndellur duke e mposhtur me rezultat 4-0, Cagliarin

Interi me në fund është këndellur duke mundur me rezultat 4-0, Cagliarin.

Pjesa e parë ishte shumë më e mirë për Interin ku ata erdhën në epërsi në minutën e tretë të takimit.

Joao Concalo shënoi golin e parë.

Me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Inter nuk lejojë befasi dhe shënon edhe një gol.

Kësaj radhe ishte kapiteni Mauro Icardi që shënoi në minutën e 49 të ndeshjes.

Kur po zhvillohej minuta e 60 Inter shënon edhe golin e qetësisë, gol ky që ja  jep 3 pikët e radhës skuadrës nga Milano.

Goli i katër erdhi në fund të takimit nga Ivan Perisic.

Me këtë fitore Inter ngritët në vendin e tretë më 63 pikë, fitore kjo shumë e rëndësishme e Interit pasi që mund ta dërgojë këtë skuadër në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm pas një mungese të gjatë të saj në këtë garë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test