Wenger godet ashpër tifozët e Arsenalit - Bota Sot
Wenger godet ashpër tifozët e Arsenalit

Futboll

E martë, 23 tetor 2018

Wenger godet ashpër tifozët e Arsenalit

Më: 23 prill 2018 Në ora: 13:00
Arsene Wenger

Arsene Wenger është thellësisht i pakënaqur me tifozët e Arsenalit.

Ai tha që Arsenali respektohet më shumë jashtë Anglisë se brenda saj.

“Fansat tanë nuk transmetojnë imazhin e unitetit që ne duam dhe kjo është e dhimbshme”, deklaroi Wenger.

Mendoj se klubi ynë është i respektuar në të gjithë botën shumë më tepër se në Angli”.

“Sigurisht që nuk jam i kënaqur me tifozët, por klubi është shumë më i rëndësishëm sesa unë. Tifozët janë të mërzitur dhe unë mund t’i kuptoj dhe ta pranoj këtë situatë”, shtoi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test