Finalja e Europa League: Marseille 0-3 Atletico Madrid, notat e lojtarëve - Bota Sot
Finalja e Europa League: Marseille 0-3 Atletico Madrid, notat e lojtarëve

Futboll

Finalja e Europa League: Marseille 0-3 Atletico Madrid, notat e lojtarëve

Më: 16 maj 2018 Në ora: 23:14
Foto nga ndeshja

Atletico Madrid është shpallur kampion i Ligës së Evropës për sezonin 2017/18.

Skuadra e Diego Simeones mposhti në finale Marseillen me rezultatin e pastër 0 – 3.

Më meritori për këtë triumf padyshim që ishte Antoine Griezmann i cili shënoi dy gola dhe u vlerësua me notën më të lartë. Sulmuesi francez mori notën 9.1.

Kurse, nota më e dobët në ndeshje i takoi poriterit të Marseillet. Steve Mandanda mori notën 5.4. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test