Fadil Muriqi kishte shkatërruar Velezhin - Bota Sot
Fadil Muriqi kishte shkatërruar Velezhin

Futboll

E martë, 16 tetor 2018

Fadil Muriqi kishte shkatërruar Velezhin

Nga: Kemajl Goca Më: 24 maj 2018 Në ora: 19:21
Xhevdet Muriqi, Kujtim Shala dhe Fadil Muriqi

Pjesa e 26-të (edicioni i tretë për Prishtinën 1985-86): Pas humbjes nga Sarajeva me rezultat 3:1 në Koshevo (java e 21-të, me 23 mars në vitin 1986), në kryeqytet Prishtina shënoi fitore të madhe me rezultat 3:2 ndaj Velezhit të Mostarit. Kjo ndeshje ishte e javës së 22 dhe e luajtur me 30 mars, kur në ditën e tij ka qenë Fadil Muriqi, me het-trikun e tij, kishte shkatërruar portierin Petranoviq. Fal Fadil Muriqit Prishtina arkëtoi tri pikë të mëdha.  Muriqi ishte vlerësuar atëkohë me notën dhjetë dhe i pakapshëm për mbrojtjen e Velezhit. Me 25 maj do të lexoni për fitoren e madhe të Prishtinës ndaj Partizanit.

Java 21

Me 23 mars

Sarajeva - Prishtina     3:1

Velezhi - Sutjeska     1:0

Osijeku  - Buduçnosti    4:1

Partizan - Vardari       2:1

Vojvodina - C. Zvezda    4:1

Çeliku  - OFK Beograd  3:0

Dinamo (V) - Sëloboda      1:1

Rijeka - Zhelezniçari  0:0

Dinamo (ZG) - Hajduk       1:1

Tabela

 1.Partizani      31 (36:19)

 2.C. Zvezda     29 (41:24)

 3.Velezhi         27 (40:26)

 4.Dinamo (ZG)     23 (27:22)

 5.Sarajeva      22 (34:22)

 6.Hajduk        22 (32:24)

 7.Prishtina      22 (23:25)

 8.Dinamo (V)      21 (31:29)

 9.Çeliku         21 (24:24)

10.Rijeka        20 (21:20)

11.Sutjeska      20 (31:31)

12.Slloboda       20 (31:37)

13.Osijek        19 (21:26)

14.Vardari        19 (30:43)

15.Zhelezniçari   17 (32:42)

16.OFK Beograd   17 (26:43)

17.Buduçnosti 15 (28:37)

18.Vojvodina     13 (24:38)

Java 22

Me 30 mars

Sutjeska  - Osijek       2:1

Prishtina - Velezhi        3:2

Zhelezniçari - Dinamo (ZG)    2:0

Slloboda - Rijeka       2:2

OFK Beograd - Dinamo (V)     0:0

C. Zvezda - Çeliku        4:1

Vardari - Vojvodina    2:0

Buduçnosti - Partizan     1:0

Hajduk  - Sarajeva     6:2

Tabela

1.C. Zvezda     31 (45:25)

 2.Partizan      31 (36:20)

 3.Velezhi         27 (42:29)

 4.Hajduku        24 (38:26)

 5.Prishtina      24 (26:27)

 6.Dinamo (ZG)     23 (27:24)

 7.Sarajeva      22 (36:28)

 8.Dinamo (V)      22 (31:29)

 9.Sutjeska      22 (33:32)

10.Rijeka        21 (23:22)

11.Çeliku         21 (25:28)

12.Slloboda       21 (33:39)

13.Vardari        21 (32:43)

14.Osijek        19 (22:28)

15.Zhelezniçari   19 (34:42)

16.OFK Beograd   18 (26:43)

17.Buduçnosti     17 (29:37)

18.Vojvodina     13 (24:40)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test