Skandali, lojtari i Juves: Më kanë urdhëruar që ta humbas ndeshjen - Bota Sot
Skandali, lojtari i Juves: Më kanë urdhëruar që ta humbas ndeshjen

Futboll

E enjte, 18 tetor 2018

Skandali, lojtari i Juves: Më kanë urdhëruar që ta humbas ndeshjen

Më: 26 maj 2018 Në ora: 00:24
Douglas Costa

Mesfushori brazilian i Juventusit, Douglas Costa, ka rrëfyer për mediat një ngjarje aspak të këndshme të karrierës së tij. Ai ka thënë se në kohën kur luante në Brazil me skuadrën e Gremio është kërcënuar dhe detyruar që të humbasë ndeshjen ndaj rivalëve të Flamengos. “Ishin në rezultatin 1-1 në fund të pjesës së parë. para fillimit të pjesës së dytë erdhi lajmi se Internacional do të bëhej kampioni i ri i Brasilerao. Duhej të luaja për të mos fituar. Nëse do të kishim mundur Flamengon, sot do të isha i vdekur”, rrëfen Douglas Costa për televizionin “Pilhado”.

“Në fund, ndeshja përfundoi 2-1 për Flamengo dhe të gjithë ishin të lumtur. Na u urdhërua që ta humbisnim atë takim. Është normale që drejtuesit të zbresin në dhomat e zhveshjes, sidomos para një ndeshje të rëndësishme. Flamengo po duelonte për titullin, stadiumi “Maracana” ishte plot. Na thanë që të bënim atë që dëshironim, që përgjegjësia ishte e jona. Nëse do ta fitonim takimin, nuk do të largoheshim dot të gjallë nga ai qytet. Do të kishte qenë një njollë në historinë e Gremio, që t’i jepte titullin Internacional. Nëse do ta fitonim atë ndeshje, do të ishim të vdekur”, tha mesfushori bardhezi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test