Jurgen Klopp trajneri më i pafat në botë, ja sa finale i ka humbur - Bota Sot
Jurgen Klopp trajneri më i pafat në botë, ja sa finale i ka humbur

Futboll

E premte, 19 tetor 2018

Jurgen Klopp trajneri më i pafat në botë, ja sa finale i ka humbur

Më: 26 maj 2018 Në ora: 23:29
Jurgen Klopp

Jurgen Klopp ka humbur gjashtë nga shtatë finalet e tij në karrierë

Tekniku gjerman e dërgoi këtë edicion Liverpoolin në finale të Ligës së Kampionëve, por nuk arriti që të triumfojë.

Reali e mposhti Liverpoolin me rezultat 3:1 dhe fitoi për herë të tretë me radhë Ligën e Kampionëve.

Klopp nuk është njeriu i finaleve pasi ka humbur në gjashtë nga shtatë finalet e mëdha si pjesë e Dortmundit dhe tani me Liverpoolin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test