Riza Durmishi shumë afër kalimit te Lazio - Bota Sot
Riza Durmishi shumë afër kalimit te Lazio

Futboll

E martë, 23 tetor 2018

Riza Durmishi shumë afër kalimit te Lazio

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 11:47
Lionel Messi në duel me Riza Durmishin (Getty Images)

Gjiganti italian Lazio janë shumë afër marrëveshjen me mbrojtësin e majtë shqiptar të Real Betisit, Riza Durmishi.

Sipas Estadio Deportivo klubi ka pranuar një ofertë prej 7 milionë eurove.

Edhe gazeta italiane La Reppublica e konfirmon ofertë dhe sipas tyre marrëveshja vetëm është mbyllur.

24-vjeçari u bashkua me Los Verdiblancos nga Brondby në verën e vitit 2016 dhe shkëlqeu gjatë 18 muajve të parë në klub.

Sidoqoftë, produkti i klubit Junior Firpo është preferuar më shumë nga trajneri Quique Setien në muajt e fundit.

Durmishi ka zhvilluar 23 ndeshje me Danimarkën.

Ai shkaku i mungesa së fundmi ka humbu edhe vendin në kombëtare dhe ftesën për pjesëmarrje në Kampionati Botëror.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test