FIFA vendos: Kupa e Botës 2026 do të zhvillohet në këto shtete - Bota Sot
FIFA vendos: Kupa e Botës 2026 do të zhvillohet në këto shtete

Futboll

E mërkurë, 24 tetor 2018

FIFA vendos: Kupa e Botës 2026 do të zhvillohet në këto shtete

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 13:31
Ilustrim

Në kongresin e FIFA-s sot është vendosur për organizatorët e Kupës së Botës 2026 ku për herë të parë në këtë edicion do të përfshihet sistemi i ri me 48 skuadra.

SHBA, Meksika dhe Kanada do të presë Kupën e Botës 2026!

Këto tre vende morën shumicën e votave 134, Maroku 65 ndërsa një vend nuk votoi për asnjë nga këto shtete.

Kujtojmë që nesër nis Kampionati Botëror që do të mbahet në Rusi. Kurse, pas katër viteve do të mbahet në Katar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test