Meksika shkruan historinë, do të organizojë Botërorin 2026 me Kanadanë dhe SHBA - Bota Sot
Meksika shkruan historinë, do të organizojë Botërorin 2026 me Kanadanë dhe SHBA

Futboll

E mërkurë, 24 tetor 2018

Meksika shkruan historinë, do të organizojë Botërorin 2026 me Kanadanë dhe SHBA

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 13:53
Ilustrim

SHBA, Kanadaja dhe Meksika kanë fituar të drejtën për të organizuar Kupën e Botës 2026.

Këto tre vende kanë marrë shumë vota se Maroku, që ishte vendi tjetër kandidat.

Bëhet fjalët për një vendim historik për Meksikën, vendi i parë që pret tre Kupa të Botës.

Gjithashtu, kjo do të jetë hera e parë për Kanadanë dhe hera e parë që një Botëror organizohet nga tre vende.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test