E pabesueshme me cilët yjet botëror krahasohet Behrami - Bota Sot
E pabesueshme me cilët yjet botëror krahasohet Behrami

Futboll

E pabesueshme me cilët yjet botëror krahasohet Behrami

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 19:07
Behrami në veprim

Gazeta zvicerane Blick ka krahasuar futbollistin shqiptar të Zvicrës, Valon Behramin, me legjendat botërore të futbollit, Maradona e Pele.

Behrami, 33-vjeçar, paraqitjen e parë në një Botëror e bëri në vitin 2006, ku Zvicra arriti deri në 1/8 të finales së kësaj gare, shkruan Insporti

Rekordin në këtë kategori e ka Lothar Matthaus, legjenda e futbollit gjerman i cili ka luajtur në pesë Kampionate Botërore dhe ka numrin më të madh të ndeshjeve dhe minutave në botëror.

Ndeshja e parë e Zvicrës ndaj Brazilit do të jetë paraqitja e 80-të e Behramit në nivel ndërkombëtar, duke e bërë atë një legjendë, shkruan Blick.ch.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test