Messi nën presion - Bota Sot
Messi nën presion

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Messi nën presion

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 14:57
Messi

Ish-mbrojtësi i Argjentinës, Javier Zanetti, ka deklaruar se bashkëkombasi i tij Lionel Messi po mban një presion të madh mbi supe kohët e fundit për sa i përket Botërorit. 

“Ka shumë presion mbi të, por jo vetëm në këtë Botëror, por edhe në të kaluarën" tha Zanetti për “Mediaset”.

"Gjithkush pret që të jetë Kampionati Botëror i tij dhe se Argjentina mund të fitojë, por do të jetë e vështirë, sepse unë shoh ekipe të tjera më të kompletuara. Humbjet në dy finalet e “Copa America” dhe një tjetre në Kupën e Botës ia shtojnë më tej presionet atij dhe ekipit nga mediat." ka shtuar më pas Zanetti.

Argjentina humbi 1:0 ndaj Gjermanisë në finalen e Kupës së Botës së Brazilit, katër vjet më parë, dhe gjithashtu pësoi humbje në “Copa America” në Kili, në vitin 2015 dhe 2016.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test