Premier League do të nisë me një super-sfidë, që në javën e parë… - Bota Sot
Premier League do të nisë me një super-sfidë, që në javën e parë…

Futboll

E martë, 20 nëntor 2018

Premier League do të nisë me një super-sfidë, që në javën e parë…

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 18:16
Foto ilustrim

Menjëherë një sfidë e zjarrtë në diellin e gushtit. Edicioni i ardhshëm i Premier League do të nisë me

fishekzjarrë, duke paraqitur sfidën mes Arsenal dhe Manchester City që në javën e parë. Kjo është përcaktuar nga kalendari i sezonit të ardhshëm që do nisë më 11 gusht, teksa disa ndeshje do të luhen më 12 gusht.

Pra do të jetë një start në ngritje për Unai Emery, që do të debutojë në stolin e “topçinjve” pikërisht kundër kampionëve në fuqi të drejtuar nga Guardiola.

Përveç kësaj ndeshje të fortë në javën e parë, City ka pasur një kalendar të favorshëm sepse përballja e radhës me një ekip pretendent do të jetë kundër Liverpool në muajin tetor.

Kalendari i javës së parë

Arsenal – Manchester City

Bournemouth – Cardiff City

Fulham – Crystal Palace

Huddersfield – Chelsea

Liverpool – West Ham United

Manchester United – Leicester City

Newcastle United – Tottenham Hotspur

Southampton – Burnley

Watford – Brighton

Wolverhampton – Everton

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test