Portieri shqiptar është një hap larg Liverpool - Bota Sot
Portieri shqiptar është një hap larg Liverpool

Futboll

Portieri shqiptar është një hap larg Liverpool

Më: 16 qershor 2018 Në ora: 20:45
Thomas Strakosha

Liverpool ka bërë një ofertë për të marrë Thomas Strakosha nga Lazio, duke qenë se nuk mund të konkurrojë me Real Madrid për blerjen e Alisson nga Roma dhe gjithashtu ka hequr dorë nga Gigio Donnarumma i Milan.

Ka shumë mundësi që portieri i kombëtares shqiptare të jetë zëvendësuesi i Loris Karuis.

Pas gabimeve trashanike në finalen e Champions League, Liverpool e ka vënë blerjen e portierit në krye të listës së prioriteteve të merkatos së verës.

Alisson dhe Donnarumma kushtojnë të paktën 70 milionë euro, ndërsa kundrejt 40 milionë eurove Lazio mund të pranojë shitjen e Strakoshës. Klopp ka dhënë “ok” për blerjen e portierit të kombëtares shqiptare.

Lajmin e ka bërë të ditur “Sportitalia” që kujton se 23-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2022 me Lazio. Ai e ka ruajtur rrjetën të paprekur në 17 nga 53 ndeshjet që ka luajtur në Serie A, gjatë karrierës së tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test