Gjenerata e artë pranë varrit të Legjendës Fadil Vokrri - Bota Sot
Gjenerata e artë pranë varrit të Legjendës Fadil Vokrri

Futboll

E hënë, 19 nëntor 2018

Gjenerata e artë pranë varrit të Legjendës Fadil Vokrri

Nga: Kemajl Goca Më: 17 qershor 2018 Në ora: 12:32
Gjenerata e artë pranë varrit të Legjendës Fadil Vokrri

Gjenerata e artë e Prishtinës ka kujtuar Legjendën e futbollit, Fadil Vokrri, deri në ditën e vdekjes me 9 qershor (2018) president i Federatës së Futbollit të Kosovës. “U bënë 7 ditë që kur na le fizikisht, por Ti gjithmonë do te jesh me Ne dhe në zemrat tona. I përjetshëm kujtimi për Ty”, shkruan Besnik Kollari.

Në foto janë trajneri i mirënjohur dhe selektori i parë i Kosovës 1991-1996 Ajet Shosholli, pastaj lojtarët e gjeneratës së artë Shefqet Sinani, Jusuf Tortoshi, Ramiz Krasniqi, Sahit Kelmendi, Isa Sadriu, Ramadan Cimili, Besnik Kollari dhe Fadil Berisha.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test