Vendoset busti i ri i Cristianos në aeroportin e Madeiras - Bota Sot
Vendoset busti i ri i Cristianos në aeroportin e Madeiras

Futboll

E martë, 13 nëntor 2018

Vendoset busti i ri i Cristianos në aeroportin e Madeiras

Më: 18 qershor 2018 Në ora: 14:25
Busti i ri i Cristiano Ronaldos në aeroportin e Madeiras

Aeroporti i Madeiras, që mban emrin e Cristiano Ronaldos tashmë ka një bust të ri.

Me nënshkrimin e familjes, këtë javë ka ndryshuar skulptura që ishte vendosur vitin e kaluar, pasi u bë virale për shkak të mos-ngjashmërisë së madhe me fytyrën e Cristianos.

Skulptori i veprës, Emanuel Santos, mori shumë kritika përbustin e parë dhe kishte vendosur të krijoj një të rë që e përfundoi në muajin mars. Këtë javë, më në fund busti i ri i Portugezit gjendet i vendosur në aeroportin Cristiano Ronaldo.

Fotografia e mëposhtme tregon më së miri dallimin mes bustit të parë dhe bustit të ri të Cristianos në aeroportin e Maderias:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test