Januzaj e thotë para gjithë botës: Jam belg dhe ndjehem belg - Bota Sot
Januzaj e thotë para gjithë botës: Jam belg dhe ndjehem belg

Futboll

Januzaj e thotë para gjithë botës: Jam belg dhe ndjehem belg

Më: 18 qershor 2018 Në ora: 14:38
Adnan Januzaj

Adnan Januzaj e mohon që është shqiptar nga Kosova.

Ai ka deklaruar në konferencën për shtyp para ndeshjes me Panamanë se është belg dhe ndihet belg.

“Unë kam lindur në Belgjikë, jam belg dhe ndihem belg. Jam i lumtur që ndodhem këtu me shumë lojtarë profesionistë rreth meje”, deklaroi Januzaj.

Ai gjithmonë e ka mohuar prejardhjen e tij, teksa këtë herë e bën para gjithë botës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test