Sutjeska bie keq në Prishtinë - Bota Sot
Sutjeska bie keq në Prishtinë

Futboll

E shtunë, 17 nëntor 2018

Sutjeska bie keq në Prishtinë

Nga: Kemajl Goca Më: 19 qershor 2018 Në ora: 15:01
KF Prishtina 1987

Pjesa e 45-të (edicioni i pestë për Prishtinën 1987-88):  Prishtina pësoi humbje të rëndë si mysafir i Osijekut me rezultat 5:1, në ndeshjen e luajtur me 23 gusht, e vlefshme e javës së katërt të elitës së futbollit ish jugosllav. Prishtina pas një barazimit e tri humbjeve, e gjen fitoren e parë në kryeqytet me 6 shtator pikërisht në javën e pestë, kur demoluan me 3:0 Sutjeskën e Nikshiqit. Prishtina me këtë fitore këndellet dhe në javët e ardhshme u tregua më kompakte. Me 20 qershor do të lexoni, se çfarë Prishtina me Hajdukun në Split dhe si rrodhi sfida në Prishtine me Zhelezniçarin dhe Radniçkin.

Java 4

Me 23 gusht

Osijeku  - Prishtina     5:1

Sutjeska - Hajduku       3:1

Vojvodina  - Sarajeva     3:0

Velezhi - Slloboda      3:0

Çeliku  - Rijeka       0:3

Vardari - Partizani     2:1

C. Zvezda - Dinamo Z     0:0

Radi  - Radniçki   3:1

Zhelezniçari - Buduçnosti    5:1

Tabela

 1.Radi           7 ( 7: 1)

 2.Dinamo Z      6 ( 7: 2)

 3.Osijeku        5 ( 9: 5)

 4.Rijeka        5 ( 5: 2)

 5.Sutjeska      5 ( 5: 2)

 6.Vardari        5 ( 4: 4)

 7.C. Zvezda     4 (11: 6)

 8.Zhelezniçari   4 ( 8: 6)

 9.Radniçki    4 ( 6: 6)

10.Velezhi         4 ( 5: 5)

11.Buduçnosti     4 ( 4: 5)

12.Slloboda       4 ( 3: 6)

13.Vojvodina     3 ( 4: 4)

14.Partizani      3 ( 3: 4)

15.Hajduku        3 ( 5: 8)

16.Çeliku         3 ( 2: 6)

17.Sarajeva      2 ( 1: 5)

18.Prishtina      1 ( 2:14)

Java 5

Me 6 shtator

Hajduku - Zhelezniçari  0:0

Prishtina  - Sutjeska     3:0

Radniçki  - Osijeku       3:0

Dinamo Z - Radi          3:1

Partizani - C. Zvezda    2:3

Rijeka  - Vardari       3:0

Slloboda  - Çeliku        4:1

Sarajeva  - Velezhi        0:1

Buduçnosti - Vojvodina    1:2

Tabela

 1. Dinamo Z      8 (10: 3)

 2.Rijeka        7 ( 8: 2)

 3.Radi           7 ( 8: 4)

 4.C. Zvezda     6 (14: 8)

 5.Radniçki    6 ( 9: 6)

 6.Velezhi         6 ( 6: 5)

 7.Slloboda       6 ( 7: 7)

 8.Zhelezniçari   5 ( 8: 6)

 9.Osijeku        5 ( 9: 8)

10.Vojvodina     5 ( 6: 5)

11.Sutjeska      5 ( 5: 5)

12.Vardari        5 ( 4: 7)

13.Buduçnosti     4 ( 5: 7)

14.Hajduku        4 ( 5: 8)

15.Partizani      3 ( 5: 7)

16. Çeliku         3 ( 3:10)

17.Prishtina      3 ( 5:14)

18.Sarajeva      2 ( 1: 6)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test