Bayern Munich e njofton Manchester Unitedin me çmimin e Boatengut - Bota Sot
Bayern Munich e njofton Manchester Unitedin me çmimin e Boatengut

Futboll

Bayern Munich e njofton Manchester Unitedin me çmimin e Boatengut

Më: 21 qershor 2018 Në ora: 13:29
Jerome Boateng te Bayern Munich (Getty Images)

Manchester Unitedit i është thënë nga Bayern Munich se Jerome Boateng kushton 50 milion funte (57 milionë euro).

Lajmin e raporton mediumi i afërt me klubin anglez, Manchester Evening News .

Jose Mourinho është në kërkim të një mbrojtësi qendre tash e një kohë dhe është prioritet i klubit.

Mbrojtësi i Tottenhamit, Toby Alderweireld, është i pëlqyeri, por mbetet vetëm si opsion.

Kjo pasi Spurs e vlerësojnë atë 70 milionë funte, shumë e madhe që United nuk duan as ta bisedojnë.

Boateng i Bayern Munich flitet se e ka kërkuar largimin, por klubi për ta shitur kërkon një shumë të majme.

Ai vlerësohet mbi 50 milionë funte, duke rreth 57 milionë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...