Zyrtare: Riza Durmishi transferohet te Lazio - Bota Sot
Zyrtare: Riza Durmishi transferohet te Lazio

Futboll

E shtunë, 17 nëntor 2018

Zyrtare: Riza Durmishi transferohet te Lazio

Më: 22 qershor 2018 Në ora: 17:23
Riza Durmishi

Lazio ka kompletuar transferimin e mbrojtësit të majtë Riza Durmishi nga Real Betisi.

Mbrojtësi shqiptar nga sezoni i ardhshëm do të mbajë veshur fanellën e Lazios në Serie A.

Durmishi ka lënë spanjollët e Betis për t’u transferuar te Lazio.

Është vet klubi italian që ka konfirmuar me anë të faqes së tyre zyrtare transferimin e Durmishit dhe marrëveshjen e një kontrate pesë vjeçare.

Transferimi i reprezentuesit danez thuhet se është arritur në shifrën e 6.5 milionë eurove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test