Kalinic refuzon medaljen e Kupës së Botës, zbulon skuadrën e së ardhmes - Bota Sot
Kalinic refuzon medaljen e Kupës së Botës, zbulon skuadrën e së ardhmes

Futboll

E martë, 16 tetor 2018

Kalinic refuzon medaljen e Kupës së Botës, zbulon skuadrën e së ardhmes

Më: 21 korrik 2018 Në ora: 12:50
Nicola Kalinic

Pavarësisht se ishte pjesë e kombëtares së Kroacisë dhe vullnetit të shokëve të skuadrës për t'i akorduar një medalje argjenti nga Kupa e Botës, Nicola Kalinic ka qënë i prerë në atë që ai synon. 

"Faleminderit për medaljen, por nuk luajta në Rusi dhe ajo nuk është për mua",-shpjegoi ai, sipas "Sportske Novosti".

Kalinic ishte pjesë e Kroacisë, por që u përjashtua nga Zlatko Dalic pasi refuzoi të luante si zëvendësues. Ai gjithashtu pranoi se ka marrë disa oferta, por që ai është i interesuar vetëm për të lënë Milanin për Atletico Madrid.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test