Lenjani dhe Kasami me Sionin nuk ia dolën kundër Luganos - Bota Sot
Lenjani dhe Kasami me Sionin nuk ia dolën kundër Luganos

Futboll

E martë, 16 tetor 2018

Lenjani dhe Kasami me Sionin nuk ia dolën kundër Luganos

Nga: Kemajl Goca Më: 22 korrik 2018 Në ora: 18:03
Kasami në veprim

Shqiptarët Ermir Lenjani dhe Pajtim Kasami me Sionin si vendas munden me rezultat minimal 2:1 nga Lugano. Mysafirët u treguan më të shkathët dhe u kthyen me pikë të plota, duke iu falënderuar golave të Mihajlloviqit (4’) e Daprelës (38’).

Vendasit pas shumë orvatjeve shënuan golin ngushëllues në minutën e 73-të përmes penalltisë së Grgiçit. Eris Abedini futet në minutën e 76-të në lojë për Luganon, pesë minuta më vonë ndëshkohet me kartonë të verdhë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test