Trepça e fortë për Dinamon e Zagrebit në vitin 1978 - Bota Sot
Trepça e fortë për Dinamon e Zagrebit në vitin 1978

Futboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Trepça e fortë për Dinamon e Zagrebit në vitin 1978

Më: 22 korrik 2018 Në ora: 19:25
Trepça 1977-78

Pjesa e 71-të (Trepça në elitën e futbollit ish jugosllav 1977-78):  Trepça nga Mitrovica shënoi fitore të madhe kundër klubit me renome Dinamo nga Zagrebi, me rezultat 2:0, duke i dhënë shpresa për mbetjen në elitën e futbollit ish jugosllav. Një fitore që bëri bujë të madhe dhe që la të heshtur Dinamon. Kjo fitore është arritur me 26 mars të vitit 1978 dhe ende kujtohet nga disa gjeneratat e vjetra. Nesër (me 23 korrik) do të lexoni për sfidat tjera.

Java 22 - 1978

Me 25 mars

Partizani - Rijeka             3:1 (1:0)

Radniçki – Borci (B)   0:1 (0:0)

Me 26 mars  

Crvena Zvezda - OFK Beogradi         2:0 (1:0)

Sarajeva - Çeliku         3:1 (2:0)

Osijeku - Buduçnosti    3:0 (2:0)

Zagrebi - Slloboda       1:1 (1:1)

Olimpia - Velezhi       3:0 (1:0)

Trepça - Dinamo        2:0 (0:0)

Vojvodina - Hajduku       2:1 (1:1)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test