Treshja e ëndrrave - emrat e mëdhenj të gjeneratës së artë të Prishtinës - Bota Sot
Treshja e ëndrrave - emrat e mëdhenj të gjeneratës së artë të Prishtinës

Futboll

Treshja e ëndrrave - emrat e mëdhenj të gjeneratës së artë të Prishtinës

Nga: Kemajl Goca Më: 6 gusht 2018 Në ora: 16:45
Treshja e ëndrrave - emrat e mëdhenj të gjeneratës së artë të Prishtinës

Prishtina kujtohet me emocione të mëdha për lojërat që ka zhvilluar dhe sukseset që kishte shënuar në periudhën 1983-88, sa ishte në elitën e futbollit ish jugosllav.

Emra e mëdhenj të futbollit që nuk harrohen dhe ende kujtohen me krenari, si kapiteni, i ndjeri Fadil Vokrri, pastaj Kujtim Shala dhe Zoran Batroviqi e shumë emra tjerë.

Në foto që u postua nga gazetari sportiv, Arbër Avdyli, shkruhet: “Treshja e ëndrrave”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat