Maldini: Nuk kam thënë kurrë jo - Bota Sot
Maldini: Nuk kam thënë kurrë jo

Futboll

Maldini: Nuk kam thënë kurrë jo

Më: 6 gusht 2018 Në ora: 18:19
Maldini: Nuk kam thënë kurrë jo

Pas 9 vitesh Paolo Maldini rikthehet në atë që mund të konsiderohet pa frikë si shtëpia e tij, te Milani. Kapiteni legjendar dhe i paharrueshëm i kuqezinjve ka pranuar t’i bashkohet projektit të fondit Elliott për të rikthyer Milanin në majat e futbollit italian dhe atij europian. Maldini është vendosur në një pozicion të krijuar posaçërisht për të, por gjithsesi shumë të rëndësishëm pasi do të jetë drejtor i zhvillimit strategjik dhe anës sportive. “Nuk kam thënë kurrë jo, pa biseduar më përpara. Leonardo më ka treguar projektin ndërkohë që kam folur me pronarët e klubit të cilët më kanë shpjeguar se çfarë duan të bëjnë. Besoj në këtë projekt”, tha mes të tjera Maldini.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...