Juve bën gati dy emra nëse largohet Alex Sandro - Bota Sot
Juve bën gati dy emra nëse largohet Alex Sandro

Futboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Juve bën gati dy emra nëse largohet Alex Sandro

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 16:21
Marcelo

Hipoteza për largim të Alex Sandros drejt Paris Saint Germian mbetet e hapur.

Mbrojtësi brazilian i Juventusit, në sezonin e ri mund të jetë pjesë e kampionëve të Francës.

Skuadra e PSG-së tash e sa kohë po insiston për 27 vjeçarin, që cilësohet si një nga mbrojtësit e majtë më në formë sot në botë.

Një largim i mundshëm i tij, do të detyronte Juventusin të ndërhynte në tregun e transferimeve.

‘Tuttosport’ shkruan se Marcelo dhe i Real Madridit dhe Emerson Palmieri i Chelseas, shihen si alternativa nga skuadra e Juventusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test