Zyrtare: Batshuayi huazohet te Valencia - Bota Sot
Zyrtare: Batshuayi huazohet te Valencia

Futboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Zyrtare: Batshuayi huazohet te Valencia

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 17:55
Michy Batshuayi

Sulmuesi belg ka ndërruar përsëri skuadër.

Në Angli është mbyllur dje afati kalimtar për blerjet e lojtarëve, por jo edhe për shitjet e huazimet e tyre.

Kësisoj, Chelsea ka larguar sulmuesin, Michy Batshuayi i cili është huazuar te Valencia. Spanjollët arritën marrëveshje njëvjeçare për huazimin e 25-vjeçarit.

Batshuayi luajti në gjashtë muajt e fundit te Borussia Dortmundi në huazim, ku tregoi një formë mjaft të mirë, duke shënuar shtatë gola në dhjetë ndeshje.

Gjithsesi kjo nuk mjaftoi për të bindur trajnerin e ri të “Bluve”, Maurizio Sarrin t’i japë një tjetër shans, pasi italiani vendosi të mbajë në skuadër spanjollin Alvaro Morata dhe francezin Olivier Giroud.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test