Dortmundi troket në dyert e Juventusit, kërkohet kartoni i këtij lojtari - Bota Sot
Dortmundi troket në dyert e Juventusit, kërkohet kartoni i këtij lojtari

Futboll

Dortmundi troket në dyert e Juventusit, kërkohet kartoni i këtij lojtari

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 18:09
Dortmund

Gjigantët e Bundesligës, Borussia Dortmund, kanë shprehur interesim për të siguruar shërbimet e talentit të ri të Juventusit, Moise Kean.

Juventusi do ta lejojnë largimin e Kean gjatë këtij afati kalimtar dhe agjenti i tij, Mino Raiola, i ka kontaktuar disa klube deri tani për ta transferuar atë.

Por, agjenti i lojtarit, Mino Raiola, dëshiron që klienti i tij të transferohet në Napoli. Megjithatë, Napoli nuk ka shprehur interesim për Kean dhe tani Dortmundi është favorit për blerjen e tij.

Gazzeta dello Sport shkruajnë se Dortmundi e kanë kontaktuar Juventusin dhe i kanë bërë ofertë zyrtare. Tani, ata janë duke pritur nga Juventusi t’i kthejnë përgjigje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...