Interi mposht Atleticon - Bota Sot
Interi mposht Atleticon

Futboll

Interi mposht Atleticon

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 23:30
Foto nga ndeshja

Interi ka fituar ndaj Atletico Madridi me rezultat minimal 1-0 në kuadër të ndeshjeve të International Champions Cup.

Nerazzurrët janë treguar më të fortë në miqësoren parasezonale për ICC të zhvilluar në Wanda Metropolitano.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, por ishin vetëm italianët atë të cilët gjetën rrugën e rrjetës.

Ishte sulmuesi i talentuar argjentinas, Lautaro Martinez, i cili shënoi në minutën e 31-të një supergol për 1-0.

Në pjesën e dytë, sikurse Luciano Spalletti ashtu edhe Diego Simeone bënë shumë ndryshime duke provuar lojtarë të rinj dhe rezervistë për t’i bërë gati për fillimin e sezonit.

Megjithatë, asnjëra skuadër nuk arriti të gjej rrugën e rrjetës në këtë pjesë edhe përkundër rasteve të shumta nga të dyja ekipet.

Kështu, pas 90 minutave lojë Interi fitoi me rezultat minimal 1-0 dhe nga tri ndeshjet e zhvilluara në këtë turne ka dy fitore dhe një barazim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...