Bardhi shënon nga penalltia kundër Zaragozës! - Bota Sot
Bardhi shënon nga penalltia kundër Zaragozës!

Futboll

Bardhi shënon nga penalltia kundër Zaragozës!

Nga: K. Goca Më: 12 gusht 2018 Në ora: 14:28
Bardhi shënon nga penalltia kundër Zaragozës!

Sulmuesi shqiptar, Enis Bardhi, me ekipin e Levantes, janë fitues të trofeut “Carlos Lapetra” në futboll. Ballafaqimi mes Zaragozës dhe Levantes përfundoi me rezultat 1:1, por me penallti Levante triumfoi me 4:3, në një ndeshje që u shikua nga 8.500 shikues. Rochina shënoi në minutën e 15-të për Levanten dhe Pombo (34’) për Zaragozën. Bardhi u inkuadrua në periudhën e dytë të lojës, u angazhua maksimalisht dhe nga penalltia ka qenë i saktë, duke kontribuar për fitoren e skuadrës së tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat