Lojtari kroat tërhiqet nga kombëtarja në një mënyrë të papritur - Bota Sot
Lojtari kroat tërhiqet nga kombëtarja në një mënyrë të papritur

Futboll

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Lojtari kroat tërhiqet nga kombëtarja në një mënyrë të papritur

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 16:16
Mario Manxhukiç

Një lajm krejtësisht i befasishëm, vjen nga Kroacia. Një ngas lojtarët më të mirë të kombëtares kroate në Botëror, është laerguar nga kombëtarja. Bëhet fajlë për Mario Manxhukiç i cili ishte një lojtar i parpekshëm.

Sipas Federatës Kroate, largimi I lojtarit ka qenë vendim i tij dhe kjo ka ardhur për tu lënë vend të rinjve në skuadër. Largimi i Manxhukiç vjen në moshën 32 vjeçare dhe ishte tërheqja e dytë pas atij të mbrojtësi Vedran Çorluka. Lojtari i Juventusit largohet nga kombëtarja pas 89 ndeshjeve e ku ka shënuar 33 gola.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test