Humbja në SuperKupë, i shkakton probleme Navasit - Bota Sot
Humbja në SuperKupë, i shkakton probleme Navasit

Futboll

Humbja në SuperKupë, i shkakton probleme Navasit

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 17:55
Keylor Navas

Humbja në UEFA SuperKupë ka zbardhur disa nga problemet e Real Madridit, por në veçanti për portierin Keylor Navas i cili ka pësuar katër herë kurse portieri i ri Thibaut Courtois shikonte nga publiku

Rezultati në Tallinn i komplikon edhe më shumë situatën e portierit të Real Madridit dhje e dëmton vendin e Navas në 11’en startuese të Julen Lopetegui.

Lopetegui ka vendosur që ta vë në portë për finalen e Super Kupës, Navasin, duke e lënë jashtë tërësisht Courtois për shkak se belgu nuk ka arritur që të stërvitet ende me skuadrën dhe nuk ka luajtur që një muaj.

Megjithatë, pas rezultatit, një periudhë reflektimit tani do të fillojë të trajneri dhe ai do ta këtë deri në ndeshjen e radhës tani në La Liga kundër Getafes, ku do të vendos për numrin 1 të tij. Ai refuzoi të flet për këtë gjë duke thënë se nuk ka probleme, por duket se ai duhet ta merr një vendim për këtë gjë.

Humbja e ka lënduar tërë skuadrën, por për Navas kjo do të thotë se ai nuk është në avantazh me belgun në këtë aspekt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...