Juventus “rrëmben” sulmuesin e Arsenalit - Bota Sot
Juventus “rrëmben” sulmuesin e Arsenalit

Futboll

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Juventus “rrëmben” sulmuesin e Arsenalit

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 22:19
Stephy Mavididi

Juventusi thuhet se ka arritur marrëveshje për ta blerë për dy milionë sulmuesin e ri të Arsenalit dhe Anglisë U-20, Stephy Mavididi.

Sipas Sportitalia dhe Sky Sport Italia, ai tashmë i ka kaluar testet mjekësore në Torino.

Mavididi sapo ka mbushur 20 vjet dhe pritet të luaj më skuadrën Juventus B, e cila këtë sezon pritet të luaj edhe në divizionin e tretë të Italisë.;

Sezonin e kaluar ai e kaloi i huazuar tek Charlon Athletic dhe ka shënuar tri gola në tri paraqitje për Anglinë në grupmoshat U-20.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test