Maurizio Sarri ia hap derën e largimit yllit të Chelsea - Bota Sot
Maurizio Sarri ia hap derën e largimit yllit të Chelsea

Futboll

E diel, 18 nëntor 2018

Maurizio Sarri ia hap derën e largimit yllit të Chelsea

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 17:28
Maurizio Sarri

Maurizio Sarri duket se nuk e ka në planet e tij mesfushorin anglez, Danny Drinkwater.

Mesfusha e “ngarkuar” e  Chelsea me Jorginho, N’Golo Kante, Mateo Kovacic, Cesc Fabregas, Ross Barkley dhe Ruben Loftus-Cheek duket se nuk ka vend edhe për anglezin Drinkwater.

Lojtari është liruar nga trajneri dhe është në kërkim të skuadrës së re.

Interesim për Drinkwater ka ardhur nga Bundesliga gjermane, më saktësisht nga skuadra Schalke 04, e cila skuadër garon në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Drinkwater u transferua në rradhët e klubit nga Londra verën e kaluar nga Leicester City për shumën e 40 milionë eurove.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test