Juventus nënshkruan me sulmuesin e Arsenalit - Bota Sot
Juventus nënshkruan me sulmuesin e Arsenalit

Futboll

E shtunë, 17 nëntor 2018

Juventus nënshkruan me sulmuesin e Arsenalit

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 21:04
Arsenal

Juventus ka nënshkruar me Stephy Mavididi nga Arsenal.

20 vjeçari Mavididi, sezonin e kaluar është paraqitur me Charlton dhe këtë sezon do të kalojë në ekipën B tek gjigantit italian Juventus.

Qendër sulmuesi ka dështuar që të fitojë një vend në ekipin e parë të Arsenalit dhe ka zgjedhur të largohet.

Mavididi ka luajtur 43 ndeshje me ekipën U-23 të Arsenal dhe ka pasur tri paraqitje me kombëtaren e Anglisë U-20. Pozita natyrale e tij është qendër sulmues por mund të luajë edhe si mesfushor ofanziv.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test