Bolt mbërrin për prova te ekipi i ri i futbollit - Bota Sot
Bolt mbërrin për prova te ekipi i ri i futbollit

Futboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Bolt mbërrin për prova te ekipi i ri i futbollit

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 11:55
Usain Bolt

Usain Bolt vazhdon të ndjekë ëndrrën e tij për t'u bërë futbollist profesionist.

Usain Bolt ka mbërritur në Australi për prova me ekipin e Central Coast Mariners.

Ish kampioni i botës në sprint ka thënë se synimi i tij për t’u bërë futbollist profesionist është i vërtetë.

Tetë herë kampioni Olimpik shpreson të sigurojë një kontratë, me kohë për fillimin e sezonit të ri në A-League në tetor.

Me një shall të ekipit të Mariners, Bolt arriti në Sydney pas fluturimit 14 orësh nga Los Angeles.

“Vazhdimisht ju kam thënë se kjo është e vërtetë dhe kam ardhur këtu për të treguar se çfarë jam në gjendje të bëj si futbollist”, u shpreh Bolt para gazetarëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test